Za celou existenci xPORTu, prošla naším inkubačním programem řada zajímavých startupů, na které jsme velmi pyšní. Na této stránce je naleznete všechny pohromadě, zjistíte, na co se specializují a můžete se mimo jiné inspirovat.

Artmoment

Koncept ArtMoment je jednoduchý. Za tři hodiny s námi zvládnete namalovat stylový obraz, který si na konci večera odnesete domů. A spolu s ním i dobrou náladu a vzpomínky na nezapomenutelný večer strávený s kolegy nebo kamarády. Naši lektoři a lektorky se vám budou po celou dobu večera věnovat a rádi se vším poradí. Obraz opravdu zvládnou hravě dokončit i ti, kteří s malováním nemají žádné zkušenosti.

Manažeři na startu

Bára Malinovská provází čerstvé manažery na startu jejich manažerské dráhy. Poskytuje individuální konzultace a mentoring pro ty, kteří nechtějí být na manažerská témata sami. Vede webináře a dlouhodobé kurzy na manažerská témata zahrnující řízení týmů (nábor, motivace, hodnocení,…) i sebe sama (time management, autorita, psychohygiena,…). Absolventy programů propojuje v uzavřené komunitě, ve které si sdílí zkušenosti a tipy pro úspěšné vedení týmů. 

Proefo

Díky službám startupu Proefo může i ta nejmenší firma mít svého finančního ředitele. Automatizace sběru dat, vyvážený reporting a osobní přístup umožní každému vést podnikání tím nejlepším možným způsobem.

Brus Games

Brus Games se zaměřuje na rychlý vývoj jednoduchých free-to-play her (zatím) pro mobilní telefony – casual, strategie, idle, tycoony atd. Originalita a zábavnost na prvním místě. Cílem je vybudovat stabilní indie studio, které bude stavět na portfoliu rychle a jednoduše vytvářených her a úspěšné koncepty znovu využívat a dál rozvíjet u dalších her.

Advanto

Umožňujeme zaměstnancům vybrat si část odpracované mzdy v reálném čase, a vyhnout se tak predátorským splátkovým produktům a zbytečnému zadlužení. Peníze si tak mohou vybrat kdykoliv v průběhu celého měsíce bez ohledu na den výplaty. Díky tomu jsou zaměstnanci finančně zdravější a produktivnější.

Luftio

Luftio je tým mladých lidí, kteří chtějí zlepšit vzduch na pracovišti. Díky jejich systému složeného z přístroje, mobilní aplikace a počítačového dashboardu a zajišťují kvalitní vzduch a zvyšují tak produktivitu a efektivitu a snižují nemocnost.

signageOS

signageOS je softwarové řešení, díky kterému lze dálkově řídit zobrazovaný obsah a ovládat profesionální displeje odkudkoli na světe.

HOPI HOLDING

HOPI HOLDING, rodinná společnost řízená týmem profesionálního managementu, působí v oblasti logistiky. Poskytuje základní znalosti, stabilitu, společné hodnoty a schopnost sdílet služby a informace se svými dceřinými společnostmi.

Monfit

MONFIT je skupina silných lidí, kterou spojuje stejné přesvědčení. Přesvědčení, že můžeme udělat tento svět o něco lepším místem. Zároveň věříme, že každá individuální změna k lepšímu bude inspirovat ostatní kolem nás. Proto pro tebe píšeme články, připravujeme videa. To vše na základě vědeckých dat, nikoli našich domněnek. Také chystáme další projekty, které ti cestu za lepším já usnadní. Protože lepší já znamená lepší svět.

Mindforce

Mindforce pomáhají zkrátit cestu k úspěchu pomocí kvalitních dat. Ne vždy vám vaše data mohou říct vše, co potřebujete vědět. Propojte je s daty z Extera a najděte tak zkratku k novým příležitostem. Extera je snadno použitelná cloudová databáze, která nabízí přístup ke kvalitním informacím o společnostech propojených z mnoha datových zdrojů od státu, veřejného sektoru a firem.

Amio

Startup Amio se zabývá vývojem nástrojů a API, které ulehčují práci s platformou pro zasílání zpráv po internetu (Facebook, Skype, Viber, …). Více se s nimi můžete seznámit v našem článku, ve které svou firmu představují.

OFFORM3D

OFFORM3D vytváří jak své vlastní digitální návrhy, tak také převádí 2D střihy do 3D. V digitálním prostředí vizualizujeme jakýkoli kus oděvu, jaký si klient může přát a výsledný výstup dodáváme ve formě vyrenderovaných obrázků, 360 videí nebo virtuálních přehlídek. Pořádáme workshopy, aby se designéři mohli naučit s 3D programem pracovat. A momentálně startujeme naší digitální knihovnu, kde lze nyní nalézt přes 250 digitálních střihů.

ArtHunter

ArtHunter je on-line platforma, která tvoří unikátní obchodní prostor se současným uměním pro designéry, architekty a milovníky umění. Cílem je přinést designérům a architektům kvalitní a širokou nabídku současného umění prostřednictvím chytré aplikace, tak aby výběr a nákup umění, byly dostupné, rychlé a bezpečné.

Mary Poppins

Mary Poppins se věnuje péči o rodinu. Firma klientům poskytuje zkušené chůvy pro jejich děti a snaží se tak o balanc mezi rodinnou a pracovní sférou. Jejich služby jsou k dispozici 24 hodin denně a vy se tak nemusíte bát, že neseženete pomoc v úzkých. Kromě služeb chův najdete v jejich nabídce také hospodyně, uklízečky či animátorky.

Keyguru

Vyvíjíme a vyrábíme samooblužné boxy na předávání klíčů či drobných věcí. Pomáháme hotelům s automatizací recepce. Náš box společně s aplikací na pre-checkin zastoupí recepční, sníží mzdové náklady a umožní hostům 24/7 checkin.

Captain Snap

Captain Snap je nová služba identifikující osoby na fotkách z různých událostí. Díky tomu se nemusíte brodit tisícem fotek, Captain Snap Vás najde.

Angloville

Angloville zprostředkují nejintenzivnější jazykové pobyty a kurzy pro dospělé, děti i rodiny, v Česku i v zahraničí. Během pouhých 6 dnů se s Angloville naučí mluvit úplně každý.

Kareer

Objevte inteligentní Job Matching! Kareer připravuje platformu, kde neexistuje posílání CV ani motivačního listu. Na Kareer si vás firmy najdou samy podle vašeho profilu a silných stránek, které objevíte díky testům na Soft Skills.

Tomikup.cz

Tomikup.cz je aplikace, která vám usnadní vymýšlení dárků a urychlí jejich nákup na poslední chvíli. Díky tomuto online wishlistu a chytrému nákupnímu seznamu pro vás bude vymýšlení dárků o dost jednodušší.

Forzative

Vyvíjíme řešení v oblasti doručování zásilek do místa bydliště bez nutnosti přítomnosti příjemce. Řešení zahrnuje box s prvky IoT a rozhraní pro ovládání a správu boxu. Řešení šetří čas zákazníkům, kteří nemusí čekat na svou zásilku a dopravcům pomáhá zefektivnit doručování.

Techambition

„Online sbírka vizuálních úkolů ze středoškolské matematiky, která umožní studentům učit se objevováním.“

Techambition je online sbírka úkolů ze středoškolské matematiky, která umožní studentům učit se objevováním díky stovkám vizualizací a nápověd. Zatímco studenti zkoumají a objevují matematické principy, ukládají se veškerá možná data o jejich postupu. Data jsou následně vyhodnocena s cílem poskytnout učiteli dva závěry: Jaké části probírané látky jsou pro studenty problematické a jako je efektivně vysvětlit v příští hodině za pomoci našich interaktivních pomůcek. Naše lekce zaujmou studenty, analýza dat ušetří učitelům čas a především jim umožní připravit hodiny pro své studenty mnohem efektivněji.

Fox Games

Tým Fox Games se rozhodl zlepšit úroveň finanční a ekonomické gramotnosti a rozvíjet soft-skills pomocí originální vzdělávací deskové hry pro menší i starší děti.

HledejLéky.cz

Web HledejLéky.cz usnadňuje uživatelům nalézt levnější varianty léků a ušetřit tak i desítky procent. Navíc poskytuje informace o léčivých přípravcích a kontraindikacích.

Fpohybu

Holky z Fpohybu zvyšují pohybovou gramotnost zaměstnanců ve firmách. Pořádají praktické vzdělávací programy pro firmy za pomoci jejich fyzioterapeutů.

Sens Foods

„Jíst s rozumem – Strava 2.0“

Zdravé, přírodní a skvěle chutnající energy a proteinové tyčinky s obsahem cvrcčí mouky. Cvrcčí mouka je plná kompletní bílkoviny srovnatelné s masem. Chov cvrčků je mnohem udržitelnější než chov krav nebo prasat. Cvrčci potřebují méně krmiva na kilo masa, méně vody, menší farmu a neprodukují skleníkové plyny tak jako krávy. Je to zdroj bílkovin budoucnosti!

Printhere.io

Printhere.io vyvíjí webovou aplikaci umožňující tisk přímo v prohlížeči. Aplikace sama řeší platbu za tisk a komunikuje s tiskárnou pomocí hardwarového zařízení.

Accent Artisan

Accent Artisan vyvinul bezplatnou mobilní aplikaci na učení se bezchybné anglické výslovnosti. Svou vlastní metodologií chtějí lidi učit jak mluvit anglicky jako rodilý mluvčí.

Live Sweaters

Společnost Live Sweaters vyrábí a na svých webových stránkách prodává svetry s jedinečným designem ze 100% merino vlny pletené v Česku.

Stavario

Aplikace, která inovativním způsobem získává data, která umí následně použít pro automatizaci administrativních procesů ve stavebnictví. Navíc díky digitalizaci zamezuje krádežím a podvodům na stavbách.

ExcelTown

Učí jednotlivce i nadnárodní megafirmy, jak dělat reporty v Excelu i v Power BI. Tvoří tým lektorů, kteří znají a mají rádi technologie, které učí. A rádi je naučí i vás na veřejných kurzech i na kurzech přímo pro Vaši firmu.

Alexýr

První veganská alternativa plísňového sýru v ČR.

Ať už nechcete či si nemůžete dopřát mléčný sýr, 100% rostlinné Alexýry jsou pro vás spásou. Alexýry jsou delikátní veganské sýry vyrobené šetrně k naší přírodě ze surovin prospívajících našemu zdraví a bez násilí na zvířatech.

Crowdholding

„Flipping wall street’s model upside down by allowing the public to invest time and work for future revenue shares or a bounty.“

Crowdholding allows companies or startups to allocate a percentage of future sales to the crowd (ie. users) to help give feedback and work to validate their product or service tailoring the product to customer needs. If the product/service becomes successful, the crowd earns money because they helped co-create. The system is gamified with an upvoting system and leaderboard allowing the crowd to rank their favorite answers and within minutes the business sees the top feedback from the crowd.

Zendoro

„Prodejte byt bez starostí“

Sháníte či prodáváte byt? Nevyhovuje vám vše řešit na vlastní pěst, ale nepřejete si platit vysoké provizní částky realitním kancelářím? Vytvořili jsme on-line službu zajišťující kompletní prodej i nákup nemovitostí. Od vytvoření inzerátu, přes právní podporu, až po přepis v katastru nemovitostí.

Bigger Brain s.r.o. (vzdělávání)

„Všechny pohyby jsou stejné, jen ty vzácné jsou jiné (Martin Heidegger)“

Jazyková škola zaměřená na žáky, kteří mají specifické poruchy učení, například dyslexii. Metody existují, na běžných školách na ně ale nezbývá čas. Projekt získal pozitivní ohlasy také u odborné pedagogické veřejnosti.

DevBox (IT project management)

„Pomáháme malým týmům růst“

Aplikace DevBox pro vývojářské společnosti, kterým už komunikace přes emaily přerůstá přes hlavu a plán na příští měsíc tu v hlavě nosí stále jen jedna osoba. DevBox jim nabízí snadný způsob komunikace.

EatAtMamma.com (gastro)

„Kde se nejlépe najím? Přece u mé mámy!“

EatAtMamma.com je AirBnb pro lokální gastronomii. Turista si zde vyhledá, do jakého bytu vyrazit za domácí gastronomií, hostitel získá skvělý společenský zážitek. EatAtMamma.com nenabízí jen plný žaludek, ale také sdílení rodinného kulinářského bohatství.

Welovetoed.it (služby)

„Video jednoduše, rychle a levně“

Popularita videí roste, ale většina uživatelů GoPro kamer nemá čas záznamy sestříhat. Proto projekt Welovetoed.it poskytuje službu sestříhání videa online. Výsledkem je kvalitní video a uspořený čas.

DOZAMO (online nábytek)

„Přinášíme individualizovaný nábytek každému“

Dozamo řeší problém nedostupnosti originálního nábytku za rozumné ceny. Vyvíjí webovou stránku, kde si lidé budou moci vytvořit intuitivně a jednoduše nábytek dle vlastních potřeb a vkusu. Návrh on-line, doručení do dvou týdnů.

Simple John (vzdělávání)

„Vzdělávání s viditelným vlivem na výkon“

Vytváříme e-learningové vzdělávací programy pro manuální pracovníky středně velkých firmem ve zpracovatelském průmyslu. V úzké spolupráci se zákazníkem vytváříme specializovaná elektronická školení na míru dle aktuálních potřeb. Současně nabízíme infrastrukturu pro realizaci e-learningu a administraci vzdělávacího programu, takže naši klienti nemusí sami nic řešit.

Tutorings (vzdělávání)

„Vzdělávání snadno, rychle a efektivně“

Propojuje lektory s lidmi, kteří chtějí studovat. U Tutorings je nyní registrováno přes 300 lektorů a zprostředkovaných přes 200 doučování. Portál je přeložen do 5 jazyků a připravuje se na oslovení zahraničních lektorů.

LS Interactive (eCommerce)

„Spojení obchodního potenciálu skutečných lidí s potenciálem elektronického businessu“

Nabízí řešení, díky kterému mohou firmy získat více zákazníků a udržet s nimi osobní kontakt, aniž by museli najmout více zaměstnanců do obchodního oddělení.

CleanMyPlace (Consumer services)

„Od uklizeného bytu vás dělí pouhé kliknutí“

Od uklizeného bytu dělí zákazníky pouhé kliknutí. A to díky aplikaci, která jim podle místa a možností najde tu správnou uklízečku.

UXFocus

„Vidíme očima vašich uživatelů.“

S plně mobilní laboratoří a oční kamerou provádíme uživatelské testy i u klienta, který může v přímém přenosu sledovat průběh testování. Sestavíme scénář na míru, nabereme uživatele z cílové skupiny, zpracujeme data a dodáme konkrétní doporučení ke zlepšení digitálních produktů a marketingových materiálů.

Veršatyl

„Naším cílem je vybudovat silnou a sociálně odpovědnou módní značku stojící na tradici české oděvní tvorby a výroby.“

Navrhujeme oděvy, které jsou ušité českými švadlenami za použití českých látek. Také jsme vytvořili módní blog „Fashion Paper Scissors“, který mapuje textilní průmysl v České republice a pomáhá vytvářet komunitu spojující místní výrobce v textilním průmyslu.

Uniseeker

„Implement -> measure -> learn -> repeat.“

Uniseeker je nástroj pro vyhledávání univerzit v zahraničí. Naše databáze obsahuje důležité informace o univerzitě, studijních programech, školném, přijímacích kritériích, stipendiích, přihláškách, pozice univerzity v prestižních žebříčcích a mnoho dalšího. Student si může pomocí filtrů najít program, který nejvíce odpovídá jeho požadavkům.

SmartGuide

„SmartGuide – everybody’s private guide“

SmartGuide is a platform making travelling better for everyone. Tourist attractions can make professional multimedia for smartphones easily. Travel bloggers can make their own audio guide and share their travel experience with their followers in directly in certain destination. Travelers can enjoy the service of private guide from their pockets.

Breathing friend

„Rozdýchej to.“

Projekt Breathing friend reaguje na rychlost naší doby a na nárůst počtu lidí trpící stresem. Zabýváme se vývojem a designem produktu, který napomáhá k relaxaci díky klidnému dýchání. Jedná se o fyzický produkt s vlastní dechovou frekvencí, které se uživatel přizpůsobuje.

Vortex VR

„All That Is Next“

Vortex VR je vstupní místo do světa virtuální reality (VR). V současné době nabízíme hru Cosmos, kterou hráči mohou hrát v až 6členném týmu. Prostřednictvím VR brýlí se setkají jako avataři robotů ve vesmíru, kde se během hodiny snaží splnit vesmírnou misi.

MAKABOX

„Vypněte televizi. Zapojte fantazii.„

Kreativní boxy plné chytré zábavy pro předškoláky.
S předplatným MAKABOXU dostanou rodiče každý měsíc až domů jeden tematicky laděný box, který bude obsahovat:

  • 3-5 tematických kreativních aktivit včetně všech materiálů, které jsou k tvoření potřeba
  • Podrobný a srozumitelný návod ke každému úkolu/aktivitě
  • 16stránkový ilustrovaný časopis „Chápadlo“ plný zábavy, hraní, úkolů a zajímavých informací pro zvídavé dětské hlavičky

Koala Gift Shop

„We create and sell unique gifts“

Vytvořili jsme unikátní deník pro partnery, ve kterém páry plní úkoly, vkládají fotografie, odpovídají na otázky a píší o svých dobrodružstvích. Výzvu za výzvou si páry vytváří vlastní originální příběh.

Advertoo

„Make yourself visible!“

Nobody knows the customers better than the shop owner and nobody knows better the surroundings of an ad place better than the ad-place owner. We are using this knowledge and through by us developed app we connect the most suitable ad-places with the advertisement that makes sense.

Cutting Edge CVs

„We do not fear mistakes. We only fear the absence of creative, constructive and corrective responses to those mistakes.“

Professional CV Writing Service. Our services include resume, cover letters and LinkedIn profile makeovers to the highest quality.

QuickJOBS

A platform which helps employees to find job by one-click. In addition help employers to connect with these employees within few minutes.

Teleportoo

„Moving and delivery.“

Our unique mobile app allows you with a few simple movements of your finger on your mobile phone order shipments, purchased goods, small and large objects, office or entire apartment. We can secure transporting of anything very fast for the most affordable price. Our application will revolutionize the transport market in Czech Republic.

Vissto

„Rychle, jednoduše, bez pokročilých znalostí.“

Doplněk Vissto pro MS Excel je jediný svého druhu na trhu v ČR a zřejmě i v zahraničí. Umožňuje zákazníkům extrémě rychle a jednoduše vytvářet netradiční a technicky náročné grafy přímo v prostředí MS Excel. Všechny grafy zvládne vytvořit za pár vteřin a na pár kliknutí, a to i bez jakýchkoliv pokročilých znalostí. Výstupy Vissto v sobě integrují všechna důležitá pravidla z oblasti datové vizualizace, a tak nikdy nemůže dojít ke zkreslení sdělované informace.

Vehiklo

„Everybody buys a vehiklo, after visiting vehiklo.“

Vehiklo.cz is an internet car marketplace platform. We want to merge all the entities involved in automotive market – from dealerships through private sellers to leasing providers and clearly present their offers. We would like to help people to find their next car and also help them to choose the right financial services.

Smart Benefits

„Navyšujeme příjmy zaměstnanců a ještě Vám šetříme náklady a starosti“

Jednoduchý a bezplatný webový e-commerce portál umožňující firmám navýšit příjmy zaměstnanců o 31% a zároveň snížit mzdové náklady o 15%. Zaměstnanci mohou nakupovat produkty a služby nabízené v portálu ve zvýhodněném daňovém režimu, případně si částku od zaměstnavatele vyplatit formou bonusu ke mzdě.

Farfalia (online analytika)

„Analytika pro lidi, bez grafů. Proto, aby byl svět přehlednější.“

Farfalia přináší nový a chytřejší způsob zapojení dat do businessu. Namísto změti grafů a čísel dodává psaná doporučení, která přímo míří na zlepšení výkonnosti obchodu. Uživatelé nemusí složitě vyhodnocovat aktuální situaci obchodu a mohou rovnou jednat.

Netspot

,,Vydělávejte na WiFi ve vašem podniku“

Netspot je platforma pro marketingové využívání WiFi hotspotů. Díky ní je možné využít obrazovku zařízení, které se připojují k WiFi internetu, pro zobrazení jakéhokoli inzertního sdělení v atraktivní formě.

Naturalis

,,Zelené potraviny i superpotraviny“

Superpotraviny jsou produkty, které mají vyšší nutriční výživnost než kterékoli jiné produkty na světě. Obsahem vitamínů či minerálů převyšují běžně dostupné ovoce i stonásobně. Naturalis je, dle zákona, výrobce a distributor těchto produktů.

Solvica

„Vytváříme business simulátory na míru, aby naši klienti mohli otestovat dopady svých rozhodnutí dříve, než je skutečně učiní.“

Díky našemu řešení se klienti mohou připravit na budoucí rizika v předstihu, otestovat stovky scénářů pomocí if-then analýzy, efektivněji plánovat nebo používat simulátor pro přesvědčování stakeholderů. Získávají tak podporu pro důležitá rozhodnutí. Společnost Solvica se zabývá vývojem simulačních modelů na míru v celé řadě oborů včetně zdravotnictví, výroby, financí i IT.

Intelsol

„In service we trust.“

Jsme rychle rostoucí agentura zabývající se marketingem, s core businessem v reklamních předmětech. Naše služby fungují na bázi full-service. Snažíme se tedy našim klientům vždy připravit ucelené řešení a udělat co nejvíce práce za ně.

SOCIDE

Ve společnosti SOCIDE s.r.o. vyvíjí webovou a mobilní platformu se třemi hlavními cíli: sdružovat aktivní studenty, rozvíjet jejich potenciál a zároveň také motivovat či inspirovat ty, kteří si ještě nenašli svou správnou cestu.

Potřebujete více informací?

Pokud máte více otázek, neváhejte a kontaktujte manažera programu Jakuba Stránského.

email: jakub.stransky@vse.cz

Chcete se přihlásit?

Pro registraci do programu B2B Incubation je potřeba vyplnit registrační formulář s kontaktními údaji. Po vyplnění formuláře se vám ozve náš mentor s dalšími informacemi ohledně konzultace vašeho B2B nápadu.