O xPORTu

Co je xPORT

xPORT je bezpečný přístav na cestě za horizont vlastních možností.

Jsme podnikatelský akcelerátor VŠE sídlící pouhých 15 minut od centra. Pomáháme inovativním nápadům a startupům na jejich cestě k úspěchu. Brázdíme vody businessu a vytváříme silnou startupovou komunitu. Jsme tu pro studenty, absolventy, startupisty i korporace.

Dejte o sobě vědět a společně rozhýbeme Vaše podnikání! Pojďte s námi dělat business.
Co funguje u nás, nabízíme i vám!

Ota Novotný, Ph. D.

Executive Director

Ota je koordinátorem kompetenčních center VŠE, ve kterých pracují studenti a vyučující na projektech firemních partnerů univerzity. Je také vedoucím Katedry informačních technologií na Fakultě informatiky a statistiky.

Titul Ph.D. v oboru informatika získal na VŠE. Ve svém oboru se zajímá především o aplikace business intelligence, pokročilou analytiku v oblasti marketingu, IT služby v oblasti správy, modelování a měření. Působil v řadě konzultantských a vývojových projektů spojených s těmito obory. Ota je spoluautorem 10 knih, autorem a spoluautorem několika učebnic, sborníků z konferencí a článků.

Kamila Rychtaříková

Chief Operating Officer

Kamila přišla do xPORTu z marketingu větších technologických společností. Má zkušenosti s komplexním řízením a plánováním marketingových aktivit, organizováním eventů, public relations a sestavování marketingových strategií společnosti.

V rámci xPORTu má na starosti organizaci externích eventů a komunikaci s partnery.

Tereza Bendová

Project & Operations Manager

Tereza vystudovala Sociální a mediální komunikaci a z předchozích zaměstnáních má několikaleté zkušenosti v oblasti medií, kde působila nejprve na pozici Sales manager a následně se uplatnila jako produkční a Event manager. Tereza přišla do xPortu z mateřské dovolené.

V xPORTu v rámci pozice Project & Operations Manager dbá o jeho bezproblémový chod a udržování příjemné pracovní atmosféry.

Jakub Stránský

B2B Incubation & B2BStars Program Manager

Jakub Stránský v roce 2012 založil společnost Techambition s cílem využít potenciál počítače ve výuce technických předmětů. Dnes produkty Techambition využívá víc než 15 % středních škol v Čechách.

V xPORTU vede program B2B Incubation a připravuje program B2B Stars zaměřený na prodej a marketing ve startupech po inkubační fázi.

Martin Potančok

Data & Business Program Manager

Martin má více než 8 let zkušeností v oboru softwarového vývoje a poslední tři roky pracuje jako projektový manažer na softwarových projektech pro mezinárodní společnosti (např. Siemens, Linet, Eurest, CZ LOKO, Emerson Climate Technologies etc.).

Kromě projektového managementu se Martin věnuje oblasti zdravotnictví a zvláště informačním systémům využívaným ve zdravotnictví. Jako student doktorandského programu se zaměřuje na IS/ICT sourcing strategie ve zdravotnických zařízení a také spolupracuje na projektech s IT globálním inovačním centrem společnosti MSD.

Mentoři

Michal Andera

Michal Andera

Juraj Atlas

Juraj Atlas

Lorenzo Bolognini

Lorenzo Bolognini

Lucie Brejšková

Lucie Brejšková

Tomáš Ditrych

Tomáš Ditrych

Jakub Hon

Jakub Hon

Martin Kešner

Martin Kešner

Paolo Lacche

Paolo Lacche

Tomáš Müller

Tomáš Müller

Stanislav Richter

Stanislav Richter

Jakub Stránský

Jakub Stránský

Michal Vojta

Michal Vojta

xPORT Board

xPORT Board je poradní skupina ředitele xPORTu. Skládá se z profesionálů v oblastech podnikání, investice do firem, řízení a dalších. xPORT Board posuzuje a hodnotí projekty, které procházejí xPORTem, dává jim zpětnou vazbu a předává své zkušenosti.

Milan Nidl

Chair of the board & Director of Informatics Centre VŠE

Největší zkušenosti má v oblasti IT governance a tvorby a implementace IT strategií. Jsou výsledkem dlouholetého působení v managementu ICT velkých společností. V ČEZ, a.s. působil v roli ředitele IT, ve skupině ČEZ v roli jednatele a ředitele pro strategii, rozvoj a bezpečnost poskytovatele IT služeb. V roce 2006 vyměnil své působení v energetice za finanční sektor. Do konce roku 2015 působil v holdingu VIG v roli člena představenstva společností Kooperativa, a.s. a České podnikatelské pojišťovny, a.s., kde přímo řídil oblast ICT, některé segmenty pojištění, zákaznickou podporu a oblast sdílených služeb. Současně působil ve Vídni v Hlavním výboru IT strategie pro celý holding VIG. Nyní řeší strategie akvizicí v oblast IT pro finanční skupinu (private equity) v ČR. Současně zde zodpovídá za strategii vývoje vlastních unikátních řešení v oblasti BI a velkých dat.

Martin Kešner

Member of xPORT Board

Linkedin

Více než osm let se věnuje propagaci podnikání mezi mladými lidmi, formou konzultací a organizací vzdělávacích akcí pro začínající podnikatele. V roce 2008 spoluzakládal Institut rozvoje podnikání při VŠE. Založil soutěž podnikatelských záměrů Vodafone Nápad roku. Působí ve Venture Capital fondu J&T Ventures, kde má na starosti sourcing a exekuci projektů v portfoliu. Je členem představenstva společnosti Zeitgeist Health SE. Od roku 2009 působí na Katedře managementu VŠE v Praze.

Štěpán Alexa

Member of xPORT Board

Linkedin

Štěpán má více než 12 let zkušeností v oblastech řízení a praktické realizace korporátního výzkumu a vývoje, produktově orientované transformace organizace a prodeje v odvětvích telekomunikací a financí. V současné době je technologickým ředitelem ve společnosti Symfonie Capital zodpovědným za budování portfolia systémů a zároveň členem investičního výboru Symfonie Angel Ventures. Předtím pracoval jako ředitel prodeje ve společnosti Oracle Corporation, kde měl na starosti prodej telekomunikačních systémů ve střední, východní Evropě a Rusku. Před jeho příchodem do společnosti Oracle Štěpán vedl výzkum a vývoj v Sitronics JSC – jedné z největších high-tech společností ve východní Evropě poskytující řešení pro operátory jako je MTS nebo Vodafone, Dále je partnerem ve společnostech UpVision a MatchBoard.co a členem představenstva Aliance pro bezpilotní letecký průmysl.

V rámci xPORTu má Štěpán na starosti aPORT a investorský program. Je odpovědný za nastavení, zavedení a spuštění programu pro akceleraci firem a konceptu spolupráce s investory.