Startup Wise Guys je úspěšný akcelerátor, který funguje na přímém kontaktu startupů s praktiky z oboru a zaštiťuje mezinárodní tříměsíční program B2B SaaS pro B2B startupy v Litvě – startupovém ráji. Mezi 300 přihlášených začínajících firem z celého světa se do tohoto nového, velmi perspektivního programu dostalo pouze 12 startupů a mezi nimi i jeden z našich  xPORTích –  AMIO.

AMIO naskočilo do Litevského akcelerátoru na začátku dubna.

Tým AMIO sjednocuje chatové protokoly pro vývojáře, což umožňuje firmám mít jednotné rozhraní pro každého zákazníka napříč všemi možnými službami chatu. Tento unikátní business model jim mezi velkou konkurencí zajistil místo v prestižním B2B SaaS, kde se budou soustředit na business development, sales a fundraising, ale budou mít také možnost navázat mnoho užitečných kontaktů s investory i kolegy z ostatních ambiciozních startupů v rámci regionálních Tech events nebo i v samotném akcelerátoru.

AMIO je takovým mediátorem mezi firmami. Nápad založit firmu vznikl tehdy, když Facebook spustil svoje API pro messengery. Konkurence vzniká docela rychle. Do tohoto prostoru se cpou i zaběhlé firmy, které se zabývaly posíláním sms.“ vysvětluje Matouš Kučera, Co-founder AMIO.

Jsme na ně proto náležitě hrdí, vážíme si jejich participace v našem inkubačním programu a doufáme, že až se k nám po 3 měsících vrátí, tak budou nabiti cennými zkušenostmi a dalšími nápady! Držíme jim palce a těšíme se na fotky z obchodních schůzek v sauně.

Z více než 300 začínajících firem si Startup Wise Guys vybral 12 startupů a AMIO je jedním z nich.