„S pomocí knih se mnozí stávají učenými i mimo školu. Bez knih pak nebývá učený nikdo ani ve škole.“ — Jan Amos Komenský

Vzdělání je v kterékoliv oblasti našeho života důležité. V mládí máme pocit, že je zbytečné a později si stěžujeme, jak nám chybí. Každopádně ve světě businessu je vzdělání nedocenitelné. Vědí to i nejznámější businessmani světa jako Bill Gates, nebo Marc Zuckerberg, kteří se netají tím, že čtou pravidelně minimálně jednu knihu týdně.

Vybrali jsme pro Vás pár zajímavých knih ovlivňujících soudobý business:

 

Na volné noze, Robert Vlach

Tato kniha vám otevře svět podnikání na volné noze, nabídne nejen základy pro prvopodnikatele, nejlepší praktiky a kariérní strategie, ale i pokročilé nástroje pro ostřílené profíky. Díky své rozsáhlosti nás dokáže provést kterýmkoliv stádiem vývoje podniku od začátečnických chyb po zavedený osobní business. Kniha čerpá právě ze zkušeností freelancerů a nezávislých profesionálů z desítek různých oborů.

 

80/20 Sales and Marketing: The Definitive Guide to Working Less and Making More, Perry Marshall

S výkonným pravidlem 80/20 prodejci a obchodníci odhalují, jak snižovat časové ztráty, odlišit se od konkurence a získat postavení na trhu. S nástroji, které kniha popisuje přesně uvidíte, kolik peněz zbytečně vyhazujete a jak je naopak „nechat v kapse“. Tento nadčasový průvodce slibuje naprostou změnu hry pro začínající i zkušené obchodníky a prodejce.

Million Dollar Habits: Proven Power Practices to Double and Triple Your Income, Brian Tracy

Vytvořte si návyky, které vám přinesou úspěch! Až 95 % z toho, co si lidé myslí, co cítí a dělají je způsobeno jejich zvyklostmi. Zvyky jsou hluboce zakořeněné, ale ne neměnné. V této knize Brian Tracy učí čtenáře, jak rozvíjet návyky úspěšných mužů a žen, aby mohli myslet víc efektivně, zlepšit svá rozhodnutí, a nakonec zdvojnásobit či ztrojnásobit svůj příjem.

 

Business Adventures, John Brooks

Víte, co má společného 350 milionová katastrofa z dílny Ford Motor Company známá pod názvem Edsel, závratný růst firmy Xerox a neuvěřitelný skandál v General Electric? Každý z těchto případů poukazuje na to, jak byla ikonická společnost definována určitým momentem slávy, nebo neblahé proslulosti. Tyto pozoruhodné události jsou dnes stejně významné pro pochopení složitosti života korporátu. Příběhy z Wall Street inspirované skutečnými událostmi podávají poutavý pohled na korporátní a finanční život v Americe.

The Power of Passive Income: Make Your Money Work for You, Nightingale-Conant foreword by Robert W. Bly

Chcete vědět, jak využívat sílu pasivního příjmu a získávat stálý tok hotovosti, zatímco si budete žít svůj co možná nejlepší život? Návod naleznete v této knize z dílny společností Nightingale-Conant, která je světovým lídrem v oblasti osobního rozvoje.

Zdroj foto: ( www.entrepreneur.com, www.Businessinsider.cz)