• xPORT VŠE spouští zcela nový post-akcelerační program B2BStars
• Pro nové startupy přistavěl moderní patro s tobogánem
• zaměří se na prodejní dovednosti, infrastrukturu a inbound marketing

V lednu 2019 to budou již 4 roky, co Vysoká škola ekonomická v Praze spustila podnikatelský inkubátor xPORT Business Accelerator. Podpora startupů pod záštitou univerzity dnes ale nabírá zcela nový rozměr. xPORT VŠE ke svému 4. výročí spouští nový post-akcelerační program B2BStars, pro který speciálně přistavěl nové patro. Zaměřit se chce výlučně na B2B startupy.

Co nabízí program B2BStars a pro koho je určený

Program B2BStars tu bude pro startupy s mezinárodními ambicemi, kterým se úspěšně podařily první prodeje a chtějí svoje obchodní procesy připravit na rychlý růst businessu i týmu. Startupy se pod vedením odborníků soustředí zejména na prodejní dovednosti, infrastrukturu a inbound marketing. Mezi prvními startupy, které xPORTí program absolvují, bude i signageOS. „Když nám xPORT svůj nový program B2BStars představoval, okamžitě jsme se chtěli zapojit. Jsme B2B startup, který míří výhradně na zahraniční trhy a víme, jak komplikované je na tyto trhy dosáhnout. Mít možnost konzultovat naše prodejní a marketingové strategie a zároveň mít zkušené mentory, kteří je s námi budou aktivně připravovat je nedocenitelné. To nám umožní postupovat řádově rychleji, než na vlastní pěst metodou „pokus – omyl“. Zároveň nás nadchly nové prostory a možnost sdílet je s firmami, které mají podobné ambice jako my.“, říká Stanislav Richter, CEO signageOS.

B2B program vychází ze 4letých zkušeností xPORTu VŠE a také z potřeb českých startupů, kterým po ukončení inkubačního a akceleračního programu chybí navazující program. „Startupy, které projdou inkubačními a akceleračními programy, nemají zdaleka vyhráno. V lepším případě je čeká rychlý růst tržeb i týmu. Velká část firem tuhle fázi nezvládne. Právě pro ně jsme se rozhodli otevřít program B2BStars, který jim dodá potřebné kompetence a zázemí,“ říká Ota Novotný, ředitel xPORTu VŠE.

xPORT VŠE otevřel zcela nové prostory

Pro program B2BStars xPORT VŠE dokonce přistavěl nové patro vybavené moderními kancelářemi s prosluněnou terasou. Proměny se dočkalo i stávající dolní patro, kde v Open Space přibyla chill out zóna. Prostory xPORTu se rozšířily i o nové call roomy a zasedací místnosti. Obě patra spojuje tobogán, ze kterého se startupy z B2BStars mohou sklouznout do Open Space. „xPORT patří k nejúspěšnějším projektům, které VŠE začala rozvíjet v posledních letech. Do rozjezdu xPORTu jsme investovali prostředky z dědictví po Tomáši Baťovi. Jsem velmi ráda, že rozvoj aktivit xPORTu byl tak dynamický, že jsme mohli požádat o prostředky z evropských fondů na rozšíření prostor. Moderní prostory patří k moderní startupové scéně a my budeme moci nabídnout našim studentům a absolventům podporu jejich podnikatelských záměrů i v podobě nadstandardního zázemí“, říká rektorka VŠE prof. Ing. Hana Machková, CSc.

Na B2B se mění i inkubace

V návaznosti na B2BStars se xPORT VŠE rozhodl také pro užší zacílení inkubačního programu, který již od září nese název B2B Incubation. „Po analýze jsme dospěli k názoru, že naše kompetence jsou nejsilnější právě v B2B. Specializací na B2B startupy na více úrovních se naše aktivity nebudou tříštit a xPORT bude schopný poskytovat ty nejlepší služby,“ dodává Ota Novotný s tím, že za téměř 4 roky xPORTem prošlo více než 80 startupů včetně dnes již fungujících B2B firem jako Sens Foods, LS Interactive, Hugport, Techambition nebo Amio.

Prohlédněte si zcela nové prostory xPORTu