Jestli chcete něco udělat, přestaňte myslet na to, jaký z toho máte pocit. Prostě to udělejte! Každý z nás je někdy na vážkách, některá rozhodnutí jsou problémem, odkládáme je, a proto jsme si dnes připravili další knižní tip, který vás třeba posune zase o kus dál.

Druhou knihou z našeho xPORTího knižního výběru je Pravidlo pěti vteřin od Mel Robbins, která vás naučí například vstávat ráno z postele a neposouvat budík. V knize naleznete mnoho užitečných tipů a triků, jak lépe a hlavně snáz dělat rozhodnutí.

Co třeba číslovat si úkoly v to-do listu od 5 do 0? Tedy pozpátku. Proč? Protože se určitě budete těšit více až budete mít 0 úkolů. Ne až dojde k úkolu číslo 10. Další jednoduchý trik, který můžete využít se týká stresových situací, které podle autorky nejsou stresující, ale vzrušující. Když o nich zkusíte takhle mluvit a přemýšlet, uvidíte, že je budete i lépe zvládat. Mozek na „stres“ reaguje tak, že vytváří další stres, aby vás ochránil. Na slovo „vzrušující“ vytváří pozitivní podněty, aby si to ještě víc užil.

Kniha vás naučí rozhodovat se za každé situace ať už jste pod velkým tlakem nebo se jen nemůžete rozhodnout, jaký film si dnes chcete pustit. Takže pokud s tím bojujete, určitě doporučujeme přidat si jí do knihovny, stojí za to.