Jsme podnikatelský akcelerátor xPORT VŠE v Praze a pomáháme inovativním nápadům a startupům na jejich cestě k úspěchu. Brázdíme vody businessu a spojujeme firmy s kreativními lidmi při práci na reálných projektech. Jsme tu pro studenty, absolventy, startupy i korporace a společně tak vytváříme silnou startupovou komunitu.

Proč se stát součástí xPORTu?

xPORT nabízí kreativním podnikatelům mnoho příležitostí a prostoru k tomu, aby se mohli zlepšovat a pořádně rozjet svůj business. Projekty, přijaté na Open House, se mohou zapojit do programu B2B Incubation a rozjet tak své podnikání v oblasti business to business.

Nové moderní prostory

V xPORTu na vás čekají moderní prostory, včetně prostorného open space a kanceláří, zasedaček, kuchyňky anebo Chill Out Zone, kde si můžete během náročného dne odpočinout od práce. Navíc po dokončení rekonstrukce našich prostorů vás již za pár týdnů bude čekat i zbrusu nová skluzavka vedoucí z druhého patra do open space. V xPORTu tedy nejen tvrdě pracujeme, ale najdeme si čas i pro oddech a zábavu.

Konzultace a mentoring

Při rozjíždění podnikání jsou feedback a rady snad to nejcennější. V xPORTu si můžete nechat poradit od zkušenějších a díky tomu neopakovat stejné chyby stále dokola. Rady můžete získat nejen od mentorů, ale i od ostatních startupistů, se kterými se budete denně potkávat.

Startupová komunita

V xPORTu se budete každodenně potkávat s ostatními startupy. Vzájemně si tak můžete popovídat s někým, kdo řeší obdobné problémy a výzvy jako vy a společně tak nalézt řešení. Tím, čím si procházíte, si pravděpodobně prošli i jiní a mohou vám tak jednoduše poradit. A příště to můžete být naopak vy, kdo poskytne cenné rady někomu dalšímu.

Všichni víme, že v přátelském prostředí se prostě pracuje lépe! Nemluvíme jen o krátkém popovídání si u ranní kávy nebo společných obědech. V xPORTu můžete zažít teambuildingy, workshopy, turnaje ve stolním fotbálku anebo každý měsíc společnou snídani. To jsou akce, které se pořádají pravidelně, ale pak tu jsou i takové, které tak nějak vyplynou z aktuální situace. Například při parném létu se můžete odreagovat a ochladit během vodní bitvy.

Workshopy a eventy

xPORT podporuje vzdělávání se a rozvoj schopností . Nemusíte se zaměřovat pouze na oblasti svého podnikání, ale můžete si vyzkoušet od všeho něco. Různé eventy a workshopy jsou pořádány jak na půdě našeho akcelerátoru, tak i na jiných, neméně zajímavých místech mimo něj. Společně jsme se takto s některými startupisty v srpnu zúčastnili workshopu Minutové foto, kde jsme se naučili základy focení na mobil.

 

Posuňte svůj business dál

Takže pokud hledáte místo, které je vhodné jak pro odvedení kvalitní práce, a zároveň místo, kde se seznámíte a stanete součástí silné startupové komunity, tak xPORT Business Accelerator VŠE je ta správná volba.

Ostatně, přesvědčte se sami.

Aktuální projekty v xPORT

Accent Artisan

Accent Artisan vyvinuli bezplatnou mobilní aplikaci na učení se bezchybné anglické výslovnosti. Svou vlastní metodologií chtějí lidi učit jak mluvit anglicky jako rodilý mluvčí.

Live Sweaters

Společnost Live Sweaters vyrábí a na svých webových stránkách prodává svetry s jedinečným designem ze 100% merino vlny pletené v Česku.

SOCIDE

Ve společnosti SOCIDE s.r.o. vyvíjí webovou a mobilní platformu se třemi hlavními cíli: sdružovat aktivní studenty, rozvíjet jejich potenciál a zároveň také motivovat či inspirovat ty, kteří si ještě nenašli svou správnou cestu.

Amio

Startup Amio patří mezi naše nejnovější projekty a zabývá se vývojem nástrojů a API, které ulehčují práci s platformou pro zasílání zpráv po internetu (Facebook, Skype, Viber, …).

Alexýr

Je libo Vegmelín? Ať už nechcete či si nemůžete dopřát mléčný sýr, 100 % rostlinné Alexýry jsou pro vás spásou. Alexýry jsou delikátní veganské sýry vyrobené ze surovin prospívajících našemu zdraví a šetrně k naší přírodě.

 

Chci se zaregistrovat ihned