V lednu 2022 to bylo 7 let od spuštění podnikatelského inkubátoru xPORT Business Accelerator VŠE a za tu dobu zde vykvetlo mnoho úspěšných startupů, které dnes dobývají svět. Každá začínající firma byla jiná, ale přesto všechny měly pár věcí společných a jednou z nich je například to, že přidanou hodnotou pro ně byly kreativní a inspirující prostory xPORTu. Právě proto nadešel čas obléknout xPORT opět do nového a posunout toto pracovní prostředí o něco dále – v březnu tedy začala rekonstrukce.

V xPORTu se čarovalo, protože přestěhovat všechny týmy a věci ze spodního patra do horního, podstatně menšího, nebyl lehký úkol. Nicméně zvládlo se to a nyní se zezdola ozývají zvuky vrtaček a kladiv. A co se změní? Bude více zasedaček, více prostoru a více kanceláří. Chill Out Zone, kde si během náročného dne můžete odpočinou, bude ještě o něco pohodlnější a oběd v nové kuchyňce chutnější. Časy se mění, zlatý fotbálek, kulečník, teráska a tobogán samozřejmě zůstávají, protože je potřeba se během dne také odreagovat. Slavnostní otevření proběhne v září a my se moc těšíme.

Jak moc důležité je při práci vaše pracovní prostředí? Prostředí, ve kterém pracujeme, může významně ovlivnit naší efektivitu při práci a celkově i to, jak se během ní a po ní cítíme. Pokud hledáte nové moderní prostory, kde můžete překypovat svou produktivitou a kreativitou, určitě se dorazte v září podívat a třeba se stanete součástí této startupové komunity i vy. Zatím se můžete podívat na vizualizaci.