Víme, že mnoho startupů a malých firem to v těchto dnech vůbec nemá lehké a mnozí z vás řeší finanční i organizační problémy. Proto jsme se rozhodli sdružit na naše stránky užitečné informace, které vám mohou během koronakrize pomoci. Vše budeme postupně aktualizovat. Pokud víte o dalších informacích, které bychom do přehledu mohli zařadit, dejte nám o nich prosím vědět zprávou na našem Facebooku. 

Děkujeme a přejeme hodně štěstí.

1. BEZŮROČNÝ ÚVĚR COVID PRO PODNIKATELE od Českomoravské záruční a rozvojové banky 

Cílem bezůročního úvěru pro podnikatele COVID je usnadnit přístup malým a středním podnikatelům k provoznímu financování, jejichž ekonomické aktivity jsou omezeny v důsledku výskytu koronavirové infekce a souvisejících preventivních opatření.

Co úvěr nabízí
  • bez úroku a bez poplatků
  • výše úvěru 500 tis. až 15 mil. Kč
  • až do výše 90 % způsobilých výdajů projektu
  • splatnost až 2 roky
  • odklad splátek až 12 měsíců
Na co ho lze využít
  • na pořízení drobného hmotného nebo nehmotného majetku
  • na pořízení a financování zásob
  • na další provozní výdaje
2. NÁBOR ZAMĚSTNANCŮ A DOBROVOLNÍKŮ

StartupJobs zahájit projekt na podporu firmám, které pomáhají zvládnout boj s koronavirem. Na svých stránkách pro ně vytvořil speciální sekce na nábor zaměstnanců a dobrovolníků. StartupJobs se také stal platformou na sdílení zaměstnanců startupů během koronakrize.

Důležité linky:

1. Nabídky práce ve firmách, které pomáhají – môžete inzerovat i pomáhat

2. Sdílení zaměstnanců během koronakrize

– Jde o pomoc firmám, které se ocitli finančně na hraně a pomohlo by jim dočasně nabídnout některé zaměstnance nebo část týmu jiným firmám, které naopak rostou nebo mají dostatečné rezervy.

3. REKOLA NA 30 MINUT ZDARMA DO 27. 3. 2020

Startup Rekola do 27. března lidem umožní využívat jejich sdílená kola zdarma, a to denně na 30 minut ve všech podporovaných městech. V období, kdy je přeprava na kole mnohem bezpečnější než prostřednictvím MHD to rozhodně stojí za vyzkoušení. Tato iniciativa je možná i díky podpoře online supermarketu Rohlik.cz, výrobci 3D tiskáren Prusa Research, Nadačnímu fondu Škoda nebo města Frýdek-Místek.

4. JAK ZVLÁDNOUT HOME OFFICE ZAMĚSTNANCŮ

Je pochopitelné, že se některé firmy v těchto časech mohou obávat snížení produktivity a efektivity práce, zejména, když všichni zaměstnanci mají home office. Podívejte se na výčet nástrojů, které lze používat a tipy jak úspěšně organizovat týmy i jednotlivce.

Důležité linky:

1. Tipy a návody pro firmy a zaměstnance od Google

2. Tipy na užitečné nástroje a appky od TechSoup