Máme pro Vás několik tipů na zajímavé startupy, jejichž služby stojí za to využít. Některé Vás zabaví, díky jiným můžete cestovat zeleně nebo si naplánovat dovolenou.

BeRider

Skútry, které poskytuje BeRider jsou skvělou možností, jak jezdit ekologicky, bez hluku a emisí. Sdílené skútry fungují zatím jen v Praze, ale chystají se i do dalších českých měst. A co k půjčení potřebujete? Stačí si jen stáhnout aplikaci a odemknout skútr, který v sobě má uložené dvě helmy. Parkování v Praze se najednou stane hračkou, protože BeRider umožňuje parkování i na modrých zónách. Tak si projeďte Prahu zajímavě.

MyStay

Stalo se Vám někdy, že check-in trval příliš dlouho nebo služby hotelu nebyly dostačující? Proto je tu aplikace MyStay, která propojuje hotely s jejich hosty. Hostům nabízí například rychlý check-in a bezprostřední komunikaci s hotelem, kdy host může upozornit na nedostatky nebo si objednat službu nabízenou hotelem. S hotelem jste tedy ve stálém kontaktu, a to i po Vašem pobytu, kdy můžete pomocí aplikace poslat hotelu feedback.

Rekola

Rekola jsou největším provozovatelem bikesharingu v Česku, který můžete potkat již v 10 českých městech, například v Praze, Brně či Olomouci. Fungují na jednoduchém principu, kdy si pomocí mobilní aplikace odemknete zámek a můžete vyrazit. Rekola Vám umožní poznat místa, kam se autem nedostanete a pěšky jsou zase daleko. Firma ovšem nepůjčuje jen kola, ale i paddleboardy či skateboardy a minulý rok přišla s novinkou v podobě elektro kol.

Sygic.Travel

Sygic.Travel Vám pomůže objevovat nevšední místa ať už ta populární či méně známá, která doporučují profesionálové a ostatní cestovatelé. V aplikaci najdete nejen mapy, ale i veškeré informace o památkách, restauracích nebo různých aktivitách, které daná oblast nabízí. Následně si v ní můžete sestavit podrobný plán výletu či celé dovolené. Mapy a navigace fungují offline, takže se nemusíte bát, že se ztratíte až Vám dojdou mobilní data.

Pragulic

Praha není jen o davech lidí a fotkách na Karlově mostě, ale skrývá v sobě mnohem víc. S Pragulic můžete poznat Prahu i z jiného, mnohdy ne tak pěkného pohledu a objevit místa kam se turista nepodívá. Projdete si město s člověkem bez domova, který Vás zavede do různých zákoutí a rozpovídá se o svém příběhu. Navíc svou prohlídkou člověka bez domova podpoříte a dáte mu tak novou šanci postavit se zpátky na vlastní nohy.

Lime

Nebaví Vás čekat v kolonách? Tak vyměňte auto za koloběžku. Lime se pomocí svých sdílených elektrických koloběžek snaží o snížení závislosti na osobních automobilech, které slouží k přepravě na krátké vzdálenosti a tím zajistit o něco čistší a zdravější planetu. Stačí si stáhnout aplikaci a můžete vyrazit.